Choď na obsah Choď na menu
 


Okrem fotenia mám koníčka zbieranie húb. Na tejto stránke nájdete fotogalérie jednotlivých húb, ktoré som osobne našiel a nafotil. Kliknutím na jednotlivé obrázky sa Vám otvorí galéria.

111.jpg

Kuriatko jedlé - Cantharellus cibarius

Je to veľmi chutná huba a na celom svete si ju veľmi cenia. V západnej Európe ju viac vyhľadávajú ako napr. hríb smrekový. Má príjemnú korenistú chuť a dajú sa z nej pripravovať jedlá na rôzne spôsoby. Celkom mladé plodnice v sladkokyslom alebo octovom náleve sú výbornou lahôdkou ako šalát. Dužina kuriatka jedlého má veľmi tuhú konzistenciu, a preto je jednou z najťažšie stráviteľných húb. Jednako však je to veľmi významná huba, lebo rastie vo veľkých množstvách a hmyz ju takmer vôbec neznehodnocuje.

r91.jpg

Kozák

kozák belostný, kozák biely, kozák brezový, kozák červenejúci, kozák čiernohlúbikový, kozák čierny, kozák dubový, kozák hnedý, kozák hrabový, kozák korsický, kozák osikový , kozák osikový hnedý, kozák rozličnofarebný, kozák sivohnedý, kozák sivozelený, kozák smrekový, kozák sosnový, kozák škoricovohnedý, kozák topoľový, kozák topoľový f.robustná, kozák žltooranžový, kozák žltopórový

dsc05527.jpg

Bedľa

bedľa červenejúca, bedľa červenejúca záhradná, bedľa čipkovaná, bedľa hustošupinatá, bedľa jedovatá, bedľa Konradova, bedľa Olivierova, bedľa príbuzná, bedľa pýrivá, bedľa Rickenova, bedľa štíhla, bedľa vyniknutá, bedľa vysoká, bedľa vysoká čiernohnedá

2.jpg

Hríb

Z akých húb je najlepšie pripravovať pokrm:

-rýdziky - sú výborné na praženicu

-plávky - sú vhodné na smotanovú krémovú

-kozáky - majú vhodné klobúky, a preto sú výborné na vyprážanie

-dubáky - sú vhodné aj ako samostatné hlavné jedlo na masle a cesnaku, ale i ako príloha k steakom

-hlivy - sú ideálne na hlivový perkelt, obsahujú veľa vody, sú preto rýchlo hotové. Pozor, pri dlhom varení sa rozpadnú.

-modráky - sú ideálne na rýchle jedlá, napr. praženicu

-kuriatka - sú vhodné na smotanové omáčky alebo ako príloha, vtedy sa podávajú v celku

-masliaky - vhodné na restovanie a do polievok

-Na grilovanie sú najlepšie dubáky, kuriatka a rýdziky.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.